D3 Belge Alımı :

 İlk defa Belge alacak olan firmalar , üretim ve firma ile ilgili gerekli bilgi ve belgeleri hazırlayarak bağlı bulundukları İhracatçılar Birliği kanalı ile otomasyon sistemine tanıtmaları ve yerinde tespit talebinde bulunmaları ayrıca eş zamanlı olarak da Ekonomi Bakanlığı’na yetkilendirme başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

D3 Belge müracaatı elektronik ortamda yapılmaktadır. E-imza sahibi olunması ile başlayan bu süreç, Ekonomi Bakanlığı E-İmza bölümünden yapacağınız Dahilde İşleme Rejimi kullanmak için Yetkilendirme başvurunuzun kabul edilmesi akabinde D3 Belge alımı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. D3 belge alımı  müracaatında bulunmak için Ekonomi  Bakanlığının sitesinden E-İmza Uygulamaları Bölümünden ilerleyerek E-imza Uygulamalarına Giriş’i seçerek şifrenizi girmek sureti ile  D3 belge alımı için gerekli projenizi  hazırlar duruma gelebilirsiniz.

İlk defa belge alacak olan firmaların bizimle irtibata geçmesi halinde bu konuda her türlü desteği ve hizmeti en hızlı şekilde vermekteyiz.

Yeni D3 Belge alımı için elektronik ortamda müracaatta bulunulması halinde, firmaların daha önce alınmış belgeleri ile ilgili performans tespitinde bulunulmakta ve aynı anda aynı proje ile ilgili birden fazla belgenin henüz taahhüt hesabının kapatılmamış  veya kapatma talebi yapılmamış olarak Açık konumda olup olmadığı da dikkate alınmaktadır.

Yeni D3 Belge Alımı müracaatlarında sistemde yer alan firma bilgi ve belgelerin sürelerinin geçmiş olması müracaatların red ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Giriş